Garanti ve İade

Garanti ve İade Koşulları tüketici haklarının bildirdiği üzere resmi koşullarda sağlanmaktadır. Tüketici hakları bu süre ve şartları değiştirdiğinde tüketici haklarının belirlediği koşullar göze alınacaktır.

aleyha.com.tr üzerinden satın aldığınız ürünleri 14 gün içerisinde iade edebilir yada değişim yapabilirsiniz. Kısa ve kolay yoldan değişim ve iade için lütfen müşteri hizmetlerimiz ile irtibata geçiniz. İade ve değişim şartları aşağıya çıkarılacaktır. 

1.  Ürün kusurlu veya hatalı bir ürün ise, eksik gelmiş ise ürün kusuru, hatası var ise;  aleyha.com.tr taşıma ücretlerini ödeyerek siparişte ki ürünü iade veya değişimi ücretsiz olarak yapacaktır. Para iadesi size kredi kartınıza yada iban numaranıza derhal yapılacaktır. Kredi kartlarına iadeler bankaların arasında ki anlaşma süresine göre 7 günü bulabilmektedir. Taksitli alışverişler de ise durum yine bankanın ön görmüş olduğu şartlara bağlıdır.

2. Ürün kusursuz ve sağlam olarak size gelmiş ise farklı nedenlerle iade  isteğinde bulunduğunuz zaman kargo ücretleri satıcı tarafından karşılanır. Değişimler de ise dönüş ücreti alıcı tarafından karşılanır. 

3.  İade veya değişim aleyha.com.tr nin anlaşmalı olduğu kargo firması üzerinden gerçekleştirilmelidir. Kargo anlaşma kodlarını müşteri hizmetlerimizden alabilirsiniz. Aksi halde iadeler kabül edilmeyecektir.

4. Kargo da hasarlanmış ürünler. Kargoda ürünler taşıma şartlarından dolayı bazen hasar almakta ve alıcı da, satıcı da mağdur olabilmektedir. Ürünleri teslim alırlen mutlaka hasarlı olup, olmadığını kontrol etmeniz gerekmektedir. Hasarlı kargolar da ürün teslim alınmamalı ve kurye ye hasar tutanağı tutturulmalıdır, ayrıca durum satıcıya bildirilmelidir. Satıcı ürün ücretini kargodan böylelikle tazmin edebilecek ve size derhal yeni ürün gönderecektir.

5. Hızlı ve kolay para iadesi. aleyha.com.tr olarak müşteri memnuniyetini ön planda tutmaktayız. Kusurlu, eksik yada hatalı ürünler de iade sürecinde size derhal para iadesi yapmaktayız. Müşteri hizmetlerinden mesai saatleri içerisinde bilgi paylaşımı sağlayabilirsiniz. 

6. İade ve değişim hizmetinde sizlere çok büyük kolaylıklar sağlamaktayız. İade ve değişimlerde yasal hükümmlülükler kadar önemli olan hak-hukuk münasebetini unutmamanız rica olunur. Telefon ile ulaşamadığınız durumlarda lütfen whatsap yada diğer yazışma seçenekleri ile bizlere not bırakınız mutlaka dönüş sağlanacak ve sizlere hizmet sunulacaktır.

7. Ürün alırken kullanılan tüm avantajlar iade esnasında otomatik olarak düşer. Örnek verilecek olursa kullanılan varsa  ücretsiz kargo avantajı iade  de müşteriden düşülerek para iadesi yapılır. Ücretsiz kargo avantajı ürün iade edildiği için avantaj ortadan kalkar ve ücretsiz kargo miktarı müşteriden tahsil edilir. Kusurlu veya yanlış iadelerde kullanılan avantajları satıcı karşılar.

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır